Muzejpedagoģiskā nodarbība izstādē “Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas dižkunigaitija (1561–1795)”

Piedāvā:

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Klašu grupa:

5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Izglītības un komunikācijas departaments

E-pasts:

info@lnvm.lv

Tel. nr.:

67221357

Nozares:

Kultūras mantojums

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Skatītāju skaits:

5 - 30

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Nodarbības laikā skolēni paplašina zināšanas par Kurzemes un Zemgales hercogistes izveidošanas, politisko statusu, saimniecību, hercogu dinastijām, muižniecību, baznīcu lomu. Skolēni uzzina par Kurzemes un Zemgales hercogistes un Lietuvas dižkunigaitijas saskarsmes punktiem.

Izstādē apskatāmi unikāli priekšmeti – Kurzemes un Zemgales hercogu, Lietuvas dižkunigaišu un Polijas karaļu, kā arī muižnieku portreti, dokumenti, zīmogi, medaļas, monētas, kartes, grāmatas, baznīcu interjera detaļas un dažādi sadzīves priekšmeti. Nodarbības laikā skolēni, piedaloties spēlē un pētot dažādus izstādē redzamos vēstures avotus, izprot hercogistes vēstures dažādos aspektus un iegūst padziļinātu izpratni par šo vēstures periodu.

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt ar Kurzemes un Zemgales hercogistes un Lietuvas dižkunigaitijas vēsturi un savstarpējām ietekmēm, abu valstu atstātajām pēdām kultūrvēsturiskajā vidē, tuvāk pievēršoties laikmeta politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem, robežu veidošanai, baznīcai.

*Nodarbība paredzēta 8.–12. klašu skolēniem.
*Nodarbība izstādē un ekspozīcija pieejama līdz 2024. gada 31. maijam.

Papildu informācija

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir trešais vecākais muzejs Latvijā un lielākā latviešu tautas muzejisko vērtību krātuve. Tā kolekcijās ir vairāk nekā
1 000 000 priekšmetu no 12 000 gadu ilgās vēstures Latvijas teritorijā: senlietas, rotu, monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas u. c.
Muzejs ne tikai krāj, glabā, restaurē un pēta kultūrvēsturiskās liecības un mūsdienīgi interpretē dažādas Latvijas vēstures tēmas, bet arī veido aizraujošu un saturiski bagātu muzeja apmeklētāju pieredzi, aicinot ikvienam izzināt savas zemes vēsturi un apzināties sevi kā tās daļu.