Situminstrumentālistu koncerts “Opercussion. No uvertīrām līdz ārijām”

Piedāvā:

SIA "REKU"

Norises laiks:

Pēc grafika

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Sniedze Ivuškāne

E-pasts:

sniedze.magone@gmail.com

Tel. nr.:

20339593

15. decembrī plkst. 20.00 koncertzālē “Lielais Dzintars” izskanēs sitaminstrumentālistu koncerts “Opercussion. No uvertīrām līdz ārijām”. Koncertā skolēniem būs iespēja ne tikai klausīties, bet arī piedalīties muzicēšanā kopā ar mūziķiem, izmantojot dažādus sitaminstrumentus.

Koncertā uzstāsies Latvijas vadošie orķestru sitaminstrumentu mūziķi, tostarp Ivo Krūskops, Ivars Kalniņš, Uģis Krūskops, Edgars Vaivods, Ernests Mediņš un Elvijs Endelis. Šis  ansamblis ir apvienojis spēkus, lai radītu koncertprogrammu, kas atklās opermūzikas burvību un izcilību, izmantojot tradicionālos sitaminstrumentus.

No sen lolotas idejas par populāras opermūzikas interpretācijām sitaminstrumentu ansamblim ir tapusi koncertprogramma, kuru skaņās un ritmos ietērpj visi tradicionālie orķestra sitaminstrumenti. Skanēs opermūzikas zelta fonds no uvertīrām un koriem līdz pat līdz pat izjustām ārijām, piedāvājot jaunu skatījumu uz ierasto operas repertuāru.
Skanēs populāras melodijas no tādām pasaulslavenām operām kā Žorža Bizē “Karmena”, Džuzepes Verdi “Trubadūrs”, “Traviata” un “Nabuko”, Džakomo Pučīni “Turandota” un “Bohēma”, Džakomo Rosīni “Vilhelms Tells”, Volfganga Amadeja Mocarta “Figaro kāzas”, Pētera Čaikovska “Jevgeņijs Oņegins”, Riharda Vāgnera “Tnheizers” u.c., kā arī latviešu komponistu – Arvīda Žilinska “Zelta zirgs” un Zigmara Liepiņa “Parīzes Dievmātes katedrāle”.