Izzinoša nodarbība “Iepazīsti Rīgas pili”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

LNVM Izglītības un komunikācijas departaments

E-pasts:

info@lnvm.lv

Tel. nr.:

67221357

Nozares:

Arhitektūra, Dizains, Kultūras mantojums

Nodarbībā skolēni iepazīst Rīgas pili – vienu no vislabāk saglabātajām Vācu ordeņa pilīm Baltijas jūras reģionā ar vairāk nekā 500 gadu vēsturi. Nesen restaurētā Rīgas pils ir ne vien izcils arhitektūras un mākslas piemineklis, bet arī vēstures notikumu lieciniece – šajā ēkā Latvijai svarīgus lēmumus pieņēmuši dažādu laiku varasvīri.

Nodarbības gaitā kopā ar muzejpedagogu skolēni iepazīst atjaunotās Rīgas pils telpas (16. gadsimta velves, kolonnas, griestu un sienu gleznojumus u.c. arhitektūras un mākslas elementus), mācās ieraudzīt dažādu laikmetu liecības, izzināt un novērtēt arhitektu un restauratoru darbu un saprast pils un tās iemītnieku lomu dažādos vēstures periodos, tai skaitā mūsdienās. Uzzinot bagāto pils vēsturi, skolēni vienlaikus gūst priekšstatu par svarīgākajiem Latvijas vēstures notikumiem.

Iepriekš vienojoties, iespējams nodarbības laikā padziļināti pievērsties tēmām kontekstā ar atjaunoto Rīgas pili:

  • vēsture,
  • arhitektūra,
  • restaurācija.

*Nodarbības saturs un norise tiek pielāgota konkrētai skolēnu vecuma grupai.

Papildu informācija

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) ir trešais vecākais muzejs Latvijā un lielākā latviešu tautas muzejisko vērtību krātuve. Tā kolekcijās ir vairāk nekā 1 000 000 priekšmetu no 12 000 gadu ilgās vēstures Latvijas teritorijā: senlietas, rotu, monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas u. c. Muzejs ne tikai krāj, glabā, restaurē un pēta kultūrvēsturiskās liecības un mūsdienīgi interpretē dažādas Latvijas vēstures tēmas, bet arī veido aizraujošu un saturiski bagātu muzeja apmeklētāju pieredzi, aicinot ikvienam izzināt savas zemes vēsturi un apzināties sevi kā tās daļu.

Plašāk: www.lnvm.lv.