Muzejpedagoģiskā nodarbība “Ciemos pie meistariem keramikas darbnīcā”

Piedāvā:
Norises laiks:
Norises vieta:
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
Latgales keramika – tautas podniecības nozare ar īpatnējām, spilgtām, noturīgām novada tradīcijām. “Latgales keramika” kā jēdziens sevi pieteica vien 20. gadsimtā.
Nodarbības mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar podniecības vēsturi un tās tradīcijām, pievēršot uzmanību darbam uz podnieka virpas, keramikas izstrādājumu veidošanai, žūšanai un termiskajai apstrādei, kā arī radīt priekšstatu par Latvijas kultūras mantojuma daudzveidību. Iepazīstoties ar keramikas ekspozīcijām, apskatot video par darbu tapšanu un apdedzināšanu, skolēniem ir iespējams iejusties keramiķa lomā.
Tāpat skolēniem nodarbības ietvaros ir iespēja izzināt vēsturiskus faktus un nostāstus gan par ēkas vēsturi, kurā 70. gados strādāja tēlnieki, gan arī par vienu no lielākajām malkas krāsnīm Latgalē.
20. gadsimta 80. gados ievērojamais slavenās Silajāņu podnieku dzimtas keramikas meistars Staņislavs Vilcāns ap sevi pulcēja domubiedrus – kopā 16 meistarus, kuri apvienojoties nodibināja studiju “Latgale”. Pirmais tās vadītājs 1980. gadā bija Jānis Žugovs, no 1981. līdz 1992. gadam Ausma Skirmante, bet kopš 1996. gada – Lilija Zeiļa. Daugavpils keramiķu studija ir pirmā Latgalē, kas ieguvusi Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu. Tajā kopš dibināšanas kopā darbojas gan tautas daiļamata meistari, gan amatnieki, gan keramiķi ar akadēmisko izglītību.

