Tiešsaistes nodarbība “No-zīmes: Kā notiek dizaina process?”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Digitāla norise – tiešsaistē (Zoom, MS Team u. c.)

Klašu grupa:

5.–9. klase

Saziņai:

Izglītības programmu kuratori

E-pasts:

dmdm@lnmm.lv

Tel. nr.:

60001328

Nozares:

Vizuālā māksla, Dizains

Nodarbībā “No-zīmes: Kā notiek dizaina process?” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs pamatskolas klašu skolēniem piedāvā izzināt to, kā atbildīgi izvēlēties materiālus un izmantot tos atkārtoti un to, kā strādā dizainers un kā top dizaina objekti.

Nodarbības sākumā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska iepazīstina skolēnus ar muzeju un tā darbību, kam seko muzeja kuratoru asistentes Austras Stupeles stāstījums par dažādiem Latvijā pieejamiem materiāliem – dabas resursiem, kas izmantojami mākslas un dizaina objektu veidošanā. Par to, kā materiāli var tikt izmantoti atkārtoti un kādi reciklētu resursu piemēri atrodami Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājumā, stāsta dizaina krājuma glabātāja Ieva Zvejniece. Nodarbībā pasniegtā informācija mijas ar iesaistošiem uzdevumiem, kas interaktīvā veidā pārbauda un nostiprina skolēnu jauniegūtās zināšanas. Nodarbības otrajā daļā videostāstā no savas darbnīcas Londonā dizainers Artūrs Analts skaidro galvenos principus dizainera darbā. Grupu diskusijās skolēni tiek aicināti domāt par dizaineram nepieciešamajām prasmēm, un ar Artūra Analta radītās Medus monētas piemēru izsekot dizaina tapšanas posmiem.

Plašāk par norisi: www.lnmm.lv

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs apzina, uzglabā, pēta un popularizē Latvijas lietišķās mākslas un dizaina vērtības. Muzejs regulāri veido aktuālas un vērienīgas izstādes, radoši izmantojot savu un citu muzeju krājumus, iepazīstinot sabiedrību ar dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina vēsturi, tagadni un nākotni. Muzejs atrodas bijušajā Svētā Jura baznīcā, kas tika celta 1204. gadā un ir senākā saglabājusies mūra ēka Rīgā.