Tiešsaistes nodarbība “No-zīmes: Naudas dizains un māksla”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Digitāla norise – tiešsaistē (Zoom, MS Team u. c.)

Klašu grupa:

5.–9. klase

Saziņai:

Izglītības programmu kuratori

E-pasts:

dmdm@lnmm.lv

Tel. nr.:

67830917

Nozares:

Vizuālā māksla, Dizains

Nodarbība “No-zīmes: Naudas dizains un māksla” iepazīstina, cik liela ir dažādu mākslu sintēze un speciālistu iesaiste, lai radītu gala produktu – naudu. Izmantojot interaktīvus uzdevumus, kurus papildina dažādu nozaru speciālistu video, skolēni uzzina arī to, kā radoši izmanto atkārtoti lietojamus materiālus, aktualizējot ekoloģijas un reciklēšanas tēmas.

Vispirms mākslinieks, bijušais Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas vadītājs Laimonis Šēnbergs palīdz saprast, kas priekšmetus padara par mākslas darbiem vai dizaina objektiem, sniedzot ieskatu naudas dizaina izvērtēšanas procesa aizkulisēs. Tam seko atmiņas uzdevums. Arhitekts Mārcis Kalniņš atbild uz jautājumiem, kas veido monētas dizainu, kā domāt par ilgtspējību un ekoloģiju naudas izveidē. Apskatot “zaļās domāšanas” pusi, skolēni izsaka savas domas, kādas ar dabas un cilvēka mijiedarbību saistītas tēmas būtu aktuālas attēlojumam uz naudaszīmēm. Gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Vija Zariņa savos darbos izmantojusi sasmalcinātas latu banknotes kā materiālu. Tapa gleznas – naudas noslēpumainās sejas. Video iedvesmoti, skolēni rada savas idejas, ko veidotu no sasmalcinātām banknotēm.

Plašāk par norisi: www.lnmm.lv

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs apzina, uzglabā, pēta un popularizē Latvijas lietišķās mākslas un dizaina vērtības. Muzejs regulāri veido aktuālas un vērienīgas izstādes, radoši izmantojot savu un citu muzeju krājumus, iepazīstinot sabiedrību ar dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina vēsturi, tagadni un nākotni. Muzejs atrodas bijušajā Svētā Jura baznīcā, kas tika celta 1204. gadā un ir senākā saglabājusies mūra ēka Rīgā.