Muzeja “Cepures Pasaule” pastāvīgās ekspozīcijas iepazīšana

Piedāvā:
Norises laiks:
Norises vieta:
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
Muzeja kolekcijā ir simtiem dažādu galvassegu, kas pārstāv daudzu esošo, kā arī aizejošo un izzūdošo etnosu kultūru. Ekspozīcijā ir aplūkojamas dažādu pasaules tautu galvassegas, kas pamatoti tiek uzskatītas par etnogrāfiska kostīma pašu svarīgāko sastāvdaļu. Katrs eksponāts demonstrē tā pārstāvētās tautas tradīcijas un kultūru.
Latvijā ne tikai katrā novadā, bet pat katrā pilsētā un pagastā ir savs tradicionālais tērps, krāsu salikumi un izšuvumi. Ja vīriešu un sieviešu tērpi ir diezgan līdzīgi, tad meiteņu vainagi diezgan krasi atšķiras – gan to izmēri, gan krāsa, gan rotājumi. Muzejā var aplūkot cepures, raksturīgas Latvijas rietumu novadiem, kas ir veidotas no atlasa zīda auduma ar kokvilnas oderi, Vidzemes meiteņu galvas rotas, ko veido savītas vilnas lentas, Latgales vainagus, tieva vilnas auduma stīpas ar dzeltenu metāla apdari, ko senatnē valkāja latviešu jaunietes Zemgalē.
Muzejā var aplūkot arī senus apzeltītus kroņus, kas rotāti ar dārgakmeņiem, maģiskas afrikāņu ķiveres maskas un iespaidīgus Āzijas šamaņu kroņus un vēl daudz dažādas cita veida un stilu galvassegas. Muzejs īpaši lepojas ar pašiem senākajiem eksponātiem, kas saglabājušies no 17. gadsimta.