Viegli lasīt

Kultūrai ir svarīga loma ikviena cilvēka dzīvē. Programma “Latvijas skolas soma” kopš 2018. gada nodrošina iespēju ikvienam skolēnam vismaz vienu reizi mācību semestrī pieredzēt kādu Latvijas kultūras norisi.

Tā var būt teātra, dejas vai cirka izrāde, izstāde, nodarbība muzejā, filma, koncerts un citas norises.

Kultūras norises aptver šādas nozares: mūzika, teātris, deja, cirks, vizuālā māksla, kino, arhitektūra, dizains, kultūras mantojums, literatūra un grāmatniecība.

Skolotāji un skolēni var izvēlēties vajadzīgo no vairāk nekā 900 piedāvājumiem. Kultūras norises pēc nepieciešamajiem kritērijiem var atlasīt programmas “Latvijas skolas soma” mājaslapā.

Programmas ietvaros kultūras norisē gūtās zināšanas un pieredze tiek izmantota mācību procesā, apgūstot literatūras, vēstures, sociālo zinību un citu saturu.

Kultūras norisēs piedalās visa klase, tās nav izmantojamas kā balva par sasniegumiem.

Programmā “Latvijas skolas soma” kultūras norišu apmeklējums tiek finansēts no valsts budžeta; tas nozīmē, ka var piedalīties visi skolēni, neatkarīgi no ģimenes finansiālā stāvokļa.

Regulāri apmeklējot kultūras norises, skolēniem veidojas ieradums patērēt kultūru, pieaug izpratne par Latvijas kultūru un piederības sajūta valstij.

Ar programmas “Latvijas skolas soma” komandu var sazināties pa tālruni +371 67228985 vai e-pastu pasts@latvijasskolassoma.lv.

Programma “Latvijas skolas soma” tiek koordinēta Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs atrodas Rīgā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 14-7.