Kultūras norišu TOP 10: vasara kultūras festivālos

Publicēts: 28.06.2024.

Foto: Sandija Veikša

Vasaras brīvdienu laikā kultūras norišu TOP10 izlase pārtapusi par krāsainu un dzīvespriecīgu aicinājumu kopā ar ģimeni un draugiem izbaudīt daudzveidīgo kultūras un mākslas festivālu piedāvājumu, kas, protams, sasaucas ar programmas “Latvijas skolas soma” saturu. 

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” plašajā piedāvājumā apkopotas daudzveidīgas kultūras un mākslas norises, kuras bērni un jaunieši mācību gada laikā pieredz kopā ar klases biedriem un skolotājiem. Savukārt arī vasarā aicinām ikvienu izmantot katalogā ietverto saturu savai iedvesmai kopā ar ģimeni un draugiem! 

Nemanāmi ātri kalendārs jau rāda jūliju, gada īsāka nakts lustīgi aizvadīta un nu ziedu un ozollapu vainagiem galvās jādodas jaunos un aizraujošos mākslas pieredžu meklējumos. Mūzikas, mākslas, teātra, literatūras un daudzu citu kultūras nozaru vasaras festivāli var būt nākamā lieliskā pieturvieta. 

Arī šovasar kultūra devusies ārpus Rīgas, līdz ar to dažādie kultūras festivāli un notikumi baudāmi visā Latvijā, un par to, kā tur nokļūt, šoreiz jādomā rīdziniekiem. Tā var būt aizraujoša pieredze pirmajā pastāvīgajā izbraucienā ar draugiem, tāpat mīļa kopābūšanas svinēšana ar ģimeni. Aicinām ievirpuļot laikmetīgas mākslas performatoru kustībās, populārās mūzikas straujajos ritmos, akadēmisko nošu ieskandinātajos mežos, teātra aktieru skatuviskajās izpausmēs, kultūrvēsturiskā mantojuma dzīlēs un visās citās norisēs, ko piedāvā daudzveidīgie kultūras un mākslas festivāli šogad. 

Mūsu atlasītie vasaras kultūras festivāli sakārtoti kalendāra secībā, tāpēc izlasiet šo sarakstu līdz beigām, jo varbūt tieši augustā notiks tas, kas jūs uzrunā visvairāk. 

Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2024”

No 1. jūnija līdz 26. oktobrim visā Latvijā

Jaunmoku pils un Latvijas Piļu un muižu asociācija arī šogad aicina doties “ceļojumā” un iepazīt 63 kultūrvēsturiskos objektus visā Latvijā – muižas, pilis, pilsdrupas, cietokšņus un parkus. Tā ir iespēja apzināt un iepazīt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, akcentējot tā vērtību, daudzveidību un unikalitāti. 

Plašāk: www.pilis.lv

Mūzikas un mākslas festivāls “Laba daba 2024”

No 12. līdz 14. jūlijam Latvijas Universitātes Konferenču un atpūtas kompleksā “Ratnieki”, Līgatnē

Dažādi mūzikas žanri un skanējumi sešdesmit muzikālos un teatrālos priekšnesumos uz piecām skatuvēm, kā arī kino, radošās darbnīcas un citi mākslas notikumi. 

Plašāk: www.labadaba.lv

Mākslas festivāls “Cēsis 2024” 

No 13. jūlija līdz 24. augustam Cēsīs

Jau astoņpadsmitā mākslas festivāla ietvaros pieredzamas unikālas laikmetīgās mākslas izstādes, īpašas izrādes, operas un vakara koncerts baznīcā. 

Plašāk: www.cesufestivals.com

Dziesminieku festivāls “Trubadūrs” 2024 

No 24. līdz 28. jūlijam Rendā, Kandavas novadā

Šogad ceļojošā dziesminieku festivāla programmā akustiskais koncerts, dažādi dziesminieku lielkoncerti, dziesmu naktis, muzikālā pastaiga ar dzeju, brīvā skatuve un citi autentiski muzikālie notikumi Rendas baznīcā un estrādē, kā arī Abavas upes krastā.  

Plašāk: trubadurs.lv

Valmieras vasaras teātra festivāls 2024 

No 2. līdz 4. augustam Valmierā

Ikgadējā teātra festivāla programmas pamatā – īpaši festivālam radīti profesionāļu darbi neierastās vietās un oriģinālās formās Valmieras pilsētvidē. Astoņas pirmizrādes un trīs iepriekšējo gadu izrādes, kas izklaidē, bagātina un provocē. Šogad festivāla galvenā tēma ir dzīvība. 

Plašāk: www.valmierasfestivals.lv

Jaunās un populārās mūzikas festivāls “Fest Fāze ‘24” 

No 9. līdz 10. augustam Zentenes pilī, Tukuma novadā

Festivāla pamatvērtības ir jauno latviešu mūziķu un citu mākslinieku attīstība, tieši tādēļ arī šogad klasicisma stilā rotātajā Zentenes pilī aicināti 32 Latvijas izpildītāji un mūziķu apvienības, piedāvājot daudzveidīgu māksliniecisko programmu.  

Plašāk: www.fazeevents.lv

“Papīrfabrikas festivāls ‘24”

10. augustā no plkst. 11.00 līdz 21.30 Līgatnes papīrfabrikā, Līgatnē

Festivāls aicina no mūsdienu straujā ritma pāriet uz rāmāku, nesteidzīgāku un apzinātāku būšanu. Mākslas plenēri, izstādes, radošās darbnīcas un daudzveidīgi koncerti piedāvā iedvesmoties harmoniskām attiecībām pašiem ar sevi, apkārtējiem un satikt līdzīgi domājošos. 

Plašāk: papirfabrika.lv/festivals/ 

Alternatīvais kamermūzikas festivāls “Sansusī” 

No 9. līdz 11. augustam “Sansusī” rezidenču centrā, Aknīstes novadā

Jau vienpadsmito reizi festivāls veidots kā māksliniecisks sajūtu ceļojums. Tā ir alternatīva, bet iekļaujoša telpa, kurā atklāt un pieredzēt mākslas un mūzikas sinerģiju. Programmā iekļautas dažādas skatuves formas laikmetīgā izpausmē – cirks, deja, teātra izrādes un performances. 

Plašāk: sansusi.lv

Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga! 2024” 

No 13. līdz 17. augustam Rīgas cirkā un tā apkaimē Rīgas pilsētvidē

Šogad cirka festivāla laikā ikviens aicināts piedzīvot filozofiskus un mierpilnus brīžus, klaunādi, lidojošus nažus un ģeometrisko žonglēšanu, kā arī neiztikt bez slepenās sastāvdaļas, kas brīnumu padara par brīnumu. 2024. gada festivāla devīze ir “minimāli meli”. 

Plašāk: reriga.lv

Kultūras, mākslas un literatūras notikums “Veidenfests” 

17. augustā no plkst. 12.00 līdz 00.00 Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči”, Liepas pagastā 

Eduarda Veidenbauma muzeja aicina ikvienu svinēt brīvību, mākslu un jaunību – izpausties krāsās, taktīs, vārsmās un ļauties brīvībai. Programmā – mūzika, dzeja, mākslas performances un citi īpaši mākslas notikumi. 

Plašāk: www.facebook.com/events/1777855069373286 

** 

Iedvesmai varat ieskatīties Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portāla autores, mūzikas apskatnieces Aigas Leitholdes veidotajā 2024. gada vasaras notikumu ceļvedī – Vasaras festivālu kalendārs