Valmieras vasaras teātra festivālā šogad gaidāmas astoņas pirmizrādes

Publicēts: 11.07.2024.

Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šogad notiks no 2. līdz 4. augustam, gaidāmas astoņas pirmizrādes dažādos spēles laukumos pilsētā un ārpus tās robežām. Festivāla galvenā tēma – “Dzīvība”, kas tiks skatīta no dažādām pusēm: izrāžu kontekstā – dzimšana, dzīve, dzīvības cena indivīda, valsts, cilvēces šķērsgriezumā, bet festivālā kopumā – teātra kā dzīvās mākslas satikšanās ar skatītāju tuvplānā. Pamatā šī gada programma – pieaugušo auditorijai, bet bērniem un ģimenēm – trīs pagājušā gada jaundarbi.

Festivāla programma pieejama tīmekļvietnē www.valmierasfestivals.lv/programma2024.

Iestudējumus šogad veidos gan mākslinieki, kuriem satikšanās ar festivālu būs pirmoreiz – režisore Iveta Pole, igauņu laikmetīgā teātra māksliniece Neti Nīganena (Netti Nüganen), komponists Edgars Mākens –, gan tādi, kuri festivālā iestudējuši arī iepriekš – režisori Valters Sīlis, Mārtiņš Eihe, Elmārs Seņkovs, Matīss Budovskis.

Sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu un starptautisko platformu “Magic Carpets”, savukārt, Sedā notiks radošā rezidence, kuras laikā kopā ar vietējo iedzīvotāju kopienu tiks radīta kolektīva izrāde.

Paralēli izrāžu programmai visu festivāla nedēļas nogali būs atvērts arī Festivāla centrs – pulcēšanās vieta apmeklētājiem un māksliniekiem – topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”.

Valmiermuižā notiks Bērnu un jauniešu teātra institūta apmācības jaunajiem nozares profesionāļiem; tajās kā allaž viesosies arī kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” pārstāvji. Valmieras pilsētvidē šogad pēc īsas pauzes atgriezīsies Starptautiskā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skola “FESTIVAL’AND”.

Festivāla izrāžu vizuālo koncepciju šogad veido māksliniece Inga Siliņa.