Izrāde “Turi mani cieši”
Piedāvā:
Norises laiks:
Norises vieta:
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
Lietu nozīmi bieži ieraugām vien brīžos, kad mūsu attiecības ar tām pārtrūkst. Izdegusi spuldzīte, sadragāts viedtālruņa ekrāns vai nolūzis kurpes papēdis ļauj apjaust, cik ļoti paļaujamies uz lietām mums apkārt, un atgādina par mūsu savstarpējo atkarību. Izirstot draudzībai, pārtrūkstot ilgstošām attiecībām vai zaudējot tuvinieku, mēs atskārstam ko līdzīgu – šķiršanās ļauj mums ieraudzīt zaudēto un novērtēt to no jauna.
Izrāde ir atmiņu ainavas fragments un personīgs stāsts par senu šķiršanos un ilgu atvadīšanos, kas nepieciešama, lai meklētu jaunus veidus, kā saistīties ar pasauli un atkal būt tās daļai.
“Izrāde ir visas radošās komandas kolektīvi veidots veltījums kādai ļoti personiskai atmiņai par dienu, kas izmainīja manu dzīvi, atstājot nospiedumus, kam manā turpmākajā pieredzē bijis liels pievilkšanas spēks – tie veidojuši mani un manas attiecības ar pasauli sev apkārt. Objekti izrādē ir aktīvi dalībnieki, aicinot skatītāju ieraudzīt sevi kā vairāku lietu summu, ko veido cilvēki, lietas un ainavas, kuras sastopam, notikumi, kurus pieredzam, un dažādās tekstūras, krāsas, skaņas un noskaņas, kurās dzīvojam un kuras nesam sev līdzi,” skaidro izrādes režisors Artūrs Čukurs.
Radošā grupa
Režija, izpildījums: Artūrs Čukurs
Dramaturģe: Sodja Zupanca – Lotkere (Sodja Zupanc Lotker)
Horeogrāfe: Alise Madara Bokaldere
Scenogrāfes: Marta Madara Grantiņa, Beate Poikāne
Skaņu mākslinieks: Alberts Levics
Medijos
Atmiņas par nāvi un objektu glezniecība izrādē “Turi mani cieši”
Izrādes ”Turi mani cieši” idejas autors Artūrs Čukurs iepazīstina ar skatuvisko poēmu
Artūrs Čukurs un soloizrāde “Turi mani cieši”. Spēja brīnīties, kā lietas uzvedas
Papildu informācija
Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) ir viens no spēcīgākajiem neatkarīgajiem teātriem Latvijā, kas sezonā producē 3-4 jauniestudējumus un nodrošina regulāru ikmēneša programmu ar vairāk nekā 100 pasākumiem, satiekoties dažādu skatuves mākslu pārstāvjiem – teātra, dejas un mūzikas. Citam citu papildinot, tiek attīstīts teātris kā pieredze, kas skatītājos rosina gatavību pieņemt izaicinājumus, sastopoties ar nepazīstamo. Aktīvi ieinteresēto partneru loks palīdz stiprināt ĢIT kā platformu aktuālajām tendencēm mūsdienu teātrī Rīgā. Šajā darbā mums svarīgi ceļabiedri – domājoši un jūtīgi skatītāji ar vēlmi iepazīt daudzveidīgo skatuves mākslu pasauli.