Izzinoša nodarbība “Simbolisms latviešu mākslā, literatūrā un mūzikā” dzīvo gleznu izstādē “Simbolisms”

Piedāvā:

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Kristiāna Sproģe

E-pasts:

dzirnavas@ruckasmuiza.lv

Tel. nr.:

26127578

Nozares:

Vizuālā māksla, Kultūras mantojums

Dzīvo gleznu izstāde “Simbolisms”, kas ierīkota Ruckas muižas klētī, aicina skolēnus ar 2D un 3D tehnoloģijām baudīt un izzināt Latvijas simbolisma laikmeta mākslu. Latvijas mākslas klasiķi – J. Rozentāls, V. Purvītis, J. Valters, T. Ūders, P. Kalve, J. Vītols, E. Dārziņš, Fallijs, Zemgaliešu Biruta – un daudzi citi simbolisma laikmeta mākslinieki un viņu daiļrade ir pieredzama multimediālā priekšnesumā, kas sevī ietver vizuālo mākslu, mūziku un dzeju.

Nodarbība piedāvā skolēniem speciālista pavadībā sajust laiku, kad dzima mūsu tautas nacionālā identitāte, latviešu kultūra. Izstādē ir iekļautas 3 tēmas – mīts, cilvēks, daba –, kas atklāj dažādus mitoloģiskos tēlu no latviešu folkloras, cilvēka ideāla standartus un Latvijas dabas krāšņumu un varenību.

Multimediālajā izstādē izmantoti mākslas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, Zuzānu kolekcijas un citām privātkolekcijām. Tās veidotāji ir Renārs Sproģis, Leonarda Ķestere-Kļaviņa, Māris Kalve un Andrejs Osokins, mūziķim interpretējot latviešu simbolisma laika komponistu – Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Jāņa Mediņa – darbus.

Pēc dzīvo gleznu izstādes skolēniem iespēja iepazīties ar Ruckas muižu, atklājot tās vēsturi.

*Nodarbība piemērota 7.–12. klašu skolēniem.

Plašāk: www.ruckasmuiza.lv.