Koncertlekcija “Rīga – 100 melodiju vienuviet”

Norises laiks:

Pēc grafika

Norises vieta:

Izbraukumā, Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Inna Davidova

E-pasts:

hbf@hbf.lv

Tel. nr.:

26015035

Nozares:

Mūzika

Koncertlekcijā skolēni izzinās latviešu komponistu mūziku caur nozīmīgām vietām Rīgā. Lekciju vadīs mūziķe Inna Davidova, skaņdarbus atskaņos jaunie Latvijas mūziķi.

Skolēni koncertlekcijā caur multimediāliem materiāliem izzinās dažādas mūzikas formas – tiks rādīti video no operām un to aizkulisēm, koncertiem, muzikālām filmām un animācijas filmām. Tā būs virtuāla tūre ar pieturvietām: Doma baznīca un tās ērģeles, Vāgnera zāle pagātnē un nkāotnē, Melngalvju nams – muzejs un koncertzāle, Latvijas Nacionālā opera un balets – operas un baleta fragmenti, Mežaparka estrāde – Dziesmu svētku krustpunkts.

Jāzepa Vītola pianistu konkursa laureāts D. Mickēvičs atskaņos J. Ivanova skaņdarbus; klavieru duets R. Tarvīde un K. Bumbišs atskaņos R. Kalsona svītu “Mozaīka”, klavieru trio atskaņos daļas no J. Ivanova trio. Skanēs A. Čaka un I. Ziedoņa dzeja.

Pēc koncertlekcijas plānotas sarunas ar skolēniem.

25. novembrī koncertlekcija notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē un pēc tam būs pieejama izbraukumos skolās (izbraukuma koncertlekcijās var mainīties mūziķu sastāvs).