Kultūrizglītojošs ceļojums pasaulē

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Ieva Sīpola

E-pasts:

info@pagrabi.lv

Tel. nr.:

27071059

Nozares:

Kultūras mantojums

Nodarbība kā teātra uzvedums ar darbības secību un kulmināciju momentiem, kas ievedīs skolēnus dizaina, mākslas, izglītības, amatniecības un zinātnes mijiedarbības pasaulē.

Nodarbību veido patstāvīgā ekspozīcija ar laikmetīgās mākslas elementiem, kurā mākslinieciskā veidā, izmantojot visus cilvēka maņu orgānus, katrs apmeklētājs interaktīvi iepazīstas gan ar mākslas, gan kultūras kopumā fenomeniem (piemēram, apmeklētājiem tiek atklātas Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas arhitektoniskās pārvērtības no ieceres līdz rezultātam, Olgas Šilovas tēlniecības un pirmatnējās mākslas kopsakarības, ietekmes Brigitas Zelčas skulptūrā “Villendorfas Venera 21. gadsimtā” u.c.).

Nodarbība ietver sevī Latvijas mūsdienu mākslinieku dizaina objektu iepazīšanu, piemēram, Reiņa Baloža un Alvja Baloža Latvijā veidotos unikālos 3D kaleidoskopus (kinētiskā māksla, kino), mākslinieka Dāvja Valbaka skulptūru “Dubultā roka” (tēlniecība), mākslinieces Andas Skadmanes tekstildarbu – 360˚ panorāmu (foto māksla, tekstilmāksla, instalācija), mākslinieka Reiņa Baloža grafikas darbus.

Radošumu un zinātkāri skolēnos raisa “ceļojuma” galamērķi – Daces Balodes veidotās miniatūrmājas un mākslinieces Ievas Balodes veidotais “Cabinet of Curiosity”. “Garāžas teātrī”, kas ir nodarbības/seansa sastāvdaļa, ar modernās mākslas izteiksmes līdzekļiem tiek atklātas mākslas un dabaszinātņu kopsakarības. Tāpat arī darbošanās darbnīcā “Science Busking” ar kultūrvēsturisku artefaktu darbības principu atklāšanu, izmantojot pārsteiguma efektu un meklējot atbildes darbībā. Nodarbība ietver arī planetārija seansu, kurā tiek atklāts latviskais, folklorā un mitoloģijā balstītais pasaules uzskats par visumu un cilvēka vietu tajā.