Muzejpedagoģiskā nodarbība “Auto dizains – kur māksla sastop fiziku”

Piedāvā:
Norises laiks:
Norises vieta:
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
Nodarbības mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar automobiļu dizaina attīstību un tā veidošanas sarežģīto procesu, kurā māksla sastop fiziku. To mijiedarbē radītie slavenie darbi pēdas atstājuši gan kino, gan vizuālajā mākslā, gan literatūrā, gan arī dizaina pasaulē. Piemēram, Ferdinanda Poršes VW Beetle, Aleka Isigonis Mini, Flaminio Bertoni Citroën DS, Nučo Bertones neskaitāmie auto dizaini, Anatola Kārļa Lapiņa Porche, arī Andra Dambja radītie auto. Tie ir kulta auto, un to dizaineru vārds ierakstīts ne tikai auto būves vēsturē, bet arī pasaules kultūras mantojuma lappusēs, t. sk., Rīgas Motormuzeja krājumā.
Nodarbības pirmajā daļā skolēni aicināti uzzināt par automobiļu dizaina attīstību no pašiem pirmsākumiem līdz mūsdienām, muzeja speciālistiem skaidrojot, kādēļ automobiļa dizaina izveide ir laikietilpīgs un sarežģīts process, kā arī – kā šajā jomā sastopas dizainera mākslinieciskā iztēle ar fizikas zināšanām. Tāpat skolēniem iespēja izzināt, kā attīstījusies autobūve un auto dizains Latvijā, un meklēt atbildes uz jautājumu, vai latviešiem ir kulta auto. Līdzās skolēni uzzinās, kā automobiļa dizainu ietekmē un veido aerodinamiskie spēki.
Nodarbības otrajā daļā skolēni, sadaloties grupās, aicināti līdzdarboties, lai radītu auto modeļus, balstoties iepriekš jauniegūtajā auto dizaina radīšanas pieredzē.