Muzejpedagoģiskā nodarbība “Banka un nauda”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9. klase

Saziņai:

Sabīne Ernsone

E-pasts:

sabine.ernsone@kuldiga.lv

Tel. nr.:

28879067

Nozares:

Kultūras mantojums

Nodarbības laikā skolēni aicināti apskatīt un tuvāk iepazīt naudas un banku vēsturei veltīto ekspozīciju Kuldīgas novada muzejā. Tā kā ekspozīcija atrodas vēsturiskajā Latvijas Bankas Kuldīgas nodaļas ēkā, skolēniem tā ir iespēja redzēt un līdzdarboties kādreizējā bankas operāciju zālē.

Skolēni aicināti iepazīties ar stāstu par naudas vēsturi Latvijas teritorijā no mūsu ēras sākuma līdz pat 21. gadsimta sākumam. Šo stāstu papildinās Kuldīgas novada muzeja bagātīgās numismātikas kolekcijas monētas un naudas zīmes. Nodarbības laikā ar dažādu aktivitāšu palīdzību tiks izzināts, ko agrāk izmantoja naudas vietā, kā radās bankas, ar ko tās nodarbojas mūsdienās.

Papildu informācija

Kuldīgas novada muzejs ir vienīgais muzejs Latvijā, kura krājums tik pilnīgi raksturo Kurzemes centrālās daļas vēsturi un kultūru Latvijas un pasaules kontekstā. Muzeja krājums ir viens no lielākajiem Kurzemē, to veido 115 007 priekšmeti, kas raksturo Kuldīgas novada krāšņo vēsturi un kultūru no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Vēsturiskās Latvijas Bankas Kuldīgas nodaļas ēkas 2. stāvā pieejama atvērtā krājuma ekspozīcija “Ceļojums muzeja krājumā”, kuru veido 6 tematiskās daļas. Ekspozīcijā var iepazīt Kuldīgas novada muzeja bagātīgo krājumu, iepriekš neeksponētus krājuma priekšmetus un to stāstus. Uzzināt par pirmajiem cilvēkiem Kurzemes teritorijā, kuršu kultūras izplatīšanos, Viduskurzemes etnogrāfisko mantojumu, Kuldīgas pilsētas attīstību un daudz ko citu.

Plašāk: www.kuldigasmuzejs.lv.