Muzejpedagoģiskā nodarbība “Darbs un darbarīks”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9. klase

Saziņai:

Sabīne Ernsone

E-pasts:

sabine.ernsone@kuldiga.lv

Tel. nr.:

28879067

Nozares:

Kultūras mantojums

Nodarbības laikā skolēni aicināti izzināt Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijas “Ceļojums muzeja krājumā” daļas “Tradicionālais dzīvesveids Viduskurzemē” etnogrāfisko priekšmetu kolekciju, atklāt priekšmetu pielietojumu sendienās un aizdomāties par to, kā agrāk cilvēki apstrādāja zemi, saimniekoja mājās un cik ļoti nepieciešami ikdienā bija dažādi amatnieku darinājumi. Dažādie artefakti ekspozīcijā ļauj uzzināt, kādi bija dzīves un darba apstākļi zemnieku mājās 19. un 20. gadsimta mijā.

Kādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus izmantoja cilvēki pirms 100 un vairāk gadiem? Kādus priekšmetus izmantojam mūsdienās to vietā? Etnogrāfiskie priekšmeti jeb tādi priekšmeti, kas saistīti ar tautas tradicionālo materiālo kultūru, ir viens no tiešākajiem veidiem, kā ielūkoties mūsu senču ikdienas dzīvē gadsimtu ritējumā.

Norise piemērota 1.–7. klašu skolēniem.

Papildu informācija

Kuldīgas novada muzejs ir vienīgais muzejs Latvijā, kura krājums tik pilnīgi raksturo Kurzemes centrālās daļas vēsturi un kultūru Latvijas un pasaules kontekstā. Muzeja krājums ir viens no lielākajiem Kurzemē, to veido 115 007 priekšmeti, kas raksturo Kuldīgas novada krāšņo vēsturi un kultūru no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Vēsturiskās Latvijas Bankas Kuldīgas nodaļas ēkas 2. stāvā pieejama atvērtā krājuma ekspozīcija “Ceļojums muzeja krājumā”, kuru veido 6 tematiskās daļas. Ekspozīcijā var iepazīt Kuldīgas novada muzeja bagātīgo krājumu, iepriekš neeksponētus krājuma priekšmetus un to stāstus. Uzzināt par pirmajiem cilvēkiem Kurzemes teritorijā, kuršu kultūras izplatīšanos, Viduskurzemes etnogrāfisko mantojumu, Kuldīgas pilsētas attīstību un daudz ko citu.

Plašāk: www.kuldigasmuzejs.lv.