Muzejpedagoģiskā nodarbība “Ganu spēles Latvijas laukos 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā”
Norises laiks:
Norises vieta:
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
Nodarbībā skolēni iepazīs 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma lauku bērnu ierasto dzīves vidi, to darbus un nedarbus, apskatīs kādu no muzejā esošajām sētām un izzinās ēkas, kas reiz bija sastopamas katrā lauku sētā – dzīvojamo māju, klēti, kūti, pirti u. c. –, kā arī uzzinās to nozīmi saimniecībā.
Nodarbības otrajā daļā skolēni apgūs kustību spēles, kādas agrāk bērni spēlēja, ejot ganos un atpūšoties kopīgos brīvbrīžos. Spēļu mērķis ir mācīt skolēnus sadarboties, izjust kustību prieku un attīstīt prasmi saturīgi pavadīt laiku brīvā dabā.
*Tā kā nodarbība notiek āra apstākļos un ietver daudzveidīgas fiziskas aktivitātes, skolēniem ir nepieciešams atbilstošs apģērbs.
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs dibināts 1924. gadā, tas ir viens no senākajiem un plašākajiem savas nozares muzejiem Eiropā. Brīvdabas muzejs glabā liecības par tradicionālo zemniecības jeb lauku kultūru un rāda tautas dzīvesveida attīstību laika posmā no 17. gadsimta līdz 20. gadsimta vidum. Muzejā iespējams iepazīties ar tautas celtniecības pieminekļiem, to iekārtojumu un novietojumu ainavā. 87 hektāru platībā ir izvietoti 114 muzeja objekti: latviešu zemnieku un zvejnieku sētas, amatnieku mājas un darbnīcas, kalves, podnieku un darvas ceplis, vējdzirnavas, vairākas baznīcas, brāļu draudzes jeb hernhūtiešu nams, krogs, dzīvojamā rija, kurā pirms vairākiem gadsimtiem bija ierīkota skola zemnieku bērniem u. c.