Muzejpedagoģiskā nodarbība “Ienāc Hoijeres kambaros!”

Piedāvā:
Norises laiks:
Norises vieta:
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
Liepājas muzeja filiāle “Liepājas 17.–19. gadsimta. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” aicina piedzīvot vēstures klātesamības sajūtu un atmosfēru šajā Liepājai nozīmīgajā kultūrvēsturiskā mantojuma objektā, kas ir arī valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Nodarbības mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar 17.–18. gadsimta interjeru, pievēršot uzmanību podiņu krāsnīm, manteļskurstenim un sienu gleznojumiem, kā arī radīt priekšstatu par Latvijas kultūras mantojuma daudzveidību.
Iepazīstoties ar ekspozīciju, skolēniem būs iespējams iztēloties, kā cilvēki dzīvoja šajā laikposmā un kādi bija nepieciešamākie tā laika sadzīves un interjera priekšmeti. Tāpat būs iespēja apskatīt dažādus tajā laikā izmantotos apgaismes objektus. Skolēni uzzinās, kā 17. gadsimtā tika izgaismoti mājokļi, kādi bija senie gaismas iegūšanas veidi laikā, kad elektrības sniegtās vērtības vēl bija tāla nākotne. Skolēni uzzinās vēsturiskus faktus un nostāstus gan par senatnīgās ēkas vēsturi un tās restaurācijas procesu, gan arī par cilvēkiem, kas ēkā saimniekojuši un viesu namā ciemojušies.
Muzeja vēsture saistīta ar Davidu Hoijeru, ieceļotāju no Holandes, kurš 1677. gadā salaulājies ar Margarētu Holstu (pēc laulībām Hoijeri), kuras vārdā arī nodēvēts jaunais interjera muzejs. Domājams, ka 17. gadsimta. beigās strauji augošajā pilsētā viesu nams bijis viens no Hoijeru ģimenes saimnieciskās darbības virzieniem, par kura saimnieci pēc vīra nāves kļuva Margarēta Hoijere.
