Muzejpedagoģiskā nodarbība “Kā dzīvoja senie ļaudis?”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā, Digitāla norise – tiešsaistē (Zoom, MS Team u. c.)

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

LNVM Izglītības un komunikācijas departaments

E-pasts:

info@lnvm.lv

Tel. nr.:

67221357

Nozares:

Kultūras mantojums

Nodarbība notiek muzeja nodarbību telpā, kurā ir skatāmas interaktīvas vitrīnas ar Latvijas vēstures arheoloģijas liecībām no akmens, bronzas un dzelzs laikmeta.
Tās laikā skolēni papildina zināšanas par senvēstures periodu Latvijā, klausoties muzejpedagoga stāstījumā. Iepazīst arheoloģiskos priekšmetus – ieročus, darba rīkus, sadzīves priekšmetus, keramiku, rotas, apģērbu rekonstrukcijas. Stiprina prasmes atpazīt un raksturot dažādus vēstures avotus.

Nodarbības gaitā skolēni, strādājot grupās, praktiski darbojas ar arheoloģisko priekšmetu kopijām: māla trauku fragmentiem, krama rīkiem, bronzas cirvjiem, akmens laikmeta priekšmetu – harpūnas, makšķerāķa un bultu gala – 3D modeļiem, veido laika līniju.

Papildu informācija

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) ir trešais vecākais muzejs Latvijā un lielākā latviešu tautas muzejisko vērtību krātuve. Tā kolekcijās ir vairāk nekā 1 000 000 priekšmetu no 12 000 gadu ilgās vēstures Latvijas teritorijā: senlietas, rotu, monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas u. c. Muzejs ne tikai krāj, glabā, restaurē un pēta kultūrvēsturiskās liecības un mūsdienīgi interpretē dažādas Latvijas vēstures tēmas, bet arī veido aizraujošu un saturiski bagātu muzeja apmeklētāju pieredzi, aicinot ikvienam izzināt savas zemes vēsturi un apzināties sevi kā tās daļu.

Plašāk: www.lnvm.lv.