Muzejpedagoģiskā nodarbība “Latgales Atbrīvošanas piemineklis – no idejas līdz sirdij”

Piedāvā:
Norises laiks:
Norises vieta:
Digitāla norise – tiešsaistē (Zoom, MS Team u. c.)
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
1992. gadā trešo reizi tika atjaunots Latgales Atbrīvošanas piemineklis – Latgales simbols – tautā saukts par Māras pieminekli vai Latgales Māru.
Nodarbības laikā skolēni uzzinās pieminekļa celšanas vēsturi, tā pārmaiņas laikmetu gaitā, iepazīs pieminekļa autorus – tēlniekus un arhitektus –, kā arī paši varēs salikt pieminekļa modeli. Tiks aktualizētas kultūras norises, kuras notiek pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”, tā nozīme rēzekniešu, Rēzeknes novada iedzīvotāju un visa Latgales reģiona iedzīvotāju dzīvē.
Otrajā nodarbības daļā (pēc izvēles) ir iespējama došanās pie Latgales Atbrīvošanas pieminekļa.
Latgales Kultūrvēstures muzejs atrodas pilsētas administratīvajā centrā, netālu no Latgales Atbrīvošanas pieminekļa “Vienoti Latvijai”. Laukumā pretī muzeja centrālajai ieejai ikviens var piestāt un nofotografēties pie dzejnieka, mākslinieka un bijušā muzeja darbinieka Antona Kūkoja (1940–2007) pieminekļa (atklāts 2012. gadā). Muzejs dibināts 1959. gadā kā Ludzas Novadpētniecības muzeja filiāle un izvietots ēkā, kurā līdz Otrajam pasaules karam atradās Latgales Centrālais muzejs. No 1960. gada muzejs darbojas patstāvīgi kā Rēzeknes Novadpētniecības muzejs, atverot savu pirmo ekspozīciju. Atbilstoši krājuma kolekciju raksturam un darba saturam, 1990. gadā Rēzeknes Novadpētniecības muzejs tiek pārdēvēts par Latgales Kultūrvēstures muzeju (LKM), kopš 1989. gada apmeklētājiem tiek atvērta muzeja lasītava. 1996. gadā Rēzeknes pilsētas pašvaldība muzeja vajadzībām nodod trīsstāvu ēku līdzās muzeja centrālajai ēkai, kurā darbu uzsāk LKM Izstāžu nams. Muzeja krājumā ir vairāk nekā 70 000 kultūrvēsturisku, mākslas un etnogrāfisko priekšmetu. Šeit apskatāma lielākā Latgales keramikas pastāvīgā ekspozīcija.


