Muzejpedagoģiskā nodarbība “Leonardo da Vinči skeleta noslēpums”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4. klase

Saziņai:

Elīna Pekšēna

E-pasts:

nodarbibas@mvm.gov.lv

Tel. nr.:

26644548

Nozares:

Vizuālā māksla, Kultūras mantojums

Nodarbības laikā skolēni kopā ar muzejpedagoģi pēta, kā cilvēka ķermenī un dabā sastopamie mehānismi iedvesmo jaunus dizaina risinājumus, veicinot zinātnes un tehnoloģiju attīstību. Zinātnes un mākslas sinerģijas lielisks piemērs ir Leonardo da Vinči, kurš 15. un 16. gadsimta mijā cilvēka anatomiskajās struktūrās atrada idejas tehnoloģiskiem izgudrojumiem.

Nodarbība norisinās muzeja pamatekspozīcijā, kur skolēni iepazīstas ar muzeja krājuma vēsturiskajām liecībām par ķermeņa izpēti un medicīnas attīstību, akcentējot tehnoloģiju saistību ar cilvēka skeleta uzbūvi un funkcijām. Kā spilgts piemērs tehnoloģiju attīstībā tiek izcelts profesora Jāņa Miķelsona rentgena kabinets, savukārt zviedru ārsta Gustava Candera mehanoterapijas aparāti* ilustrē, kā starptautisks izgudrojums kļūst par veselības aprūpes inovāciju un svarīgu vēstures daļu arī Latvijā.

Nodarbības otrajā daļā skolēni iejūtas mākslinieka lomā, radot vizuālās mākslas darbus, kuros interpretē cilvēka ķermeņa anatomiju. Šī radošā aktivitāte apvieno mākslu ar zinātnes atklājumiem un padziļina skolēnu izpratni par cilvēka ķermeni.

*Ķermeņa locītavu kustību atjaunošanai paredzētas iekārtas.