Muzejpedagoģiskā nodarbība “Manas tautas dziesmas”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Edīte Putniņa

E-pasts:

edite.putnina@rmm.lv

Tel. nr.:

27316314

Nozares:

Mūzika, Kultūras mantojums

Nodarbības laikā tiek aktualizēta latviskā vērtība – tautasdziesma – viens no galvenajiem mūsu tautas folkloras žanriem, kas stāsta par latviešu tautas kultūru, senču gudrībām un dzīvesziņas likumiem. Skolēni aicināti iepazīties ar tās nozīmīgumu dziesmu svētku repertuārā un piedalās Dziesmusvētku telpas veidotajā spēlē “Atšifrē tautasdziesmu”, iepazīstot vairāku dziesmu svētkos dziedāto tautasdziesmu saturu.

Savukārt kormūzikas klausīšanās krēslos skolēniem iespēja gūt individuālu emocionālu pieredzi, izzināt tautas melodiju apdaru veidotājus un dažādos koru veidus, kā arī atklāt tautasdziesmu un oriģināldziesmu kopīgās un atšķirīgās iezīmes. Klausoties un salīdzinot dziesmusvētku repertuāru, iesējas veidot sarunu par repertuāra izvēles stratēģiju laikmetu kontekstos Latvijas vēsturē un diriģentu nozīmīgo lomu šajos svētkos.

Līdzās nodarbības laikā skolēniem ir iespēja apskatīt gan ekspozīcijā esošo Līgo karoga kopiju, kas ir latviešu dziesmu svētku tradīcijas nozīmīgākais simbols, gan arī vērot unikālo multimediālo instalāciju “Lielākais koris pasaulē’”. Ekspozīcijā “Laika upē”, aplūkojot artefaktus un fotogrāfijas, skolēni aicināti iedziļināties un tos pētīt atbilstoši vecumposmiem un pieredzē, iepazīstot tradīcijas vēstures faktus un personības.

Dziesmusvētku telpas apmeklējums ir starpdisciplināra pieredze, integrējot pastaigu pilsētas zaļajā zonā Mežaparkā un kultūrvēsturisku notikumu.

Norises vieta: Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcija “Dziesmusvētku telpa” Mežaparkā, Rīgā.

Plašāk: www.dziesmusvetkutelpa.lv.