Muzejpedagoģiskā nodarbība “Muzejstunda ar Tukuma Mākslas muzeju”

Piedāvā:

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Inese Klestrova

Tel. nr.:

25494677

Nozares:

Vizuālā māksla, Kultūras mantojums

“Savu ceļu mākslā esmu iesācis ar zīmēšanu. Jau bērnībā…” tā teicis Tukuma muzeja dibinātājs Leonīds Āriņš.

Ar demonstrēšanu un vizualizāciju skolēni ne tikai iepazīst aktuālo muzeja izstādi un muzeju kā vērtību un kultūras institūciju, bet arī papildina savu izpratni par glezniecības, grafikas un tēlniecības būtību, nostiprina savas caurviju prasmes, sasaistot klausīšanās, skatīšanās, lasīšanas, sadarbības un informācijas meklēšanas kompetences.

Aktivitātē uzsvars tiek likts uz informācijas iegūšanas kanāliem – izstādes anotācija, mākslas darbs, mākslas darba etiķete, attīstot prasmi izteikties par mākslas darbu. Individuāls, pāru un grupu darbs ar rotaļu elementiem, praktiskiem paņēmieniem un radošām aktivitātēm palīdz noturēt skolēnu interesi un nonākt pie jēgpilnas atgriezeniskās saites visiem dalībniekiem, kas noslēdzas ar iespaidu izklāstu par nodarbībā redzēto, pārrunām un diskusijām par zināmo un no jauna iegūto informāciju.

Nodarbību var saturiski pielāgot atbilstošai vecuma grupai, kā arī terminu izpratnes līmenim, izmantojot vizuālās mākslas un kultūras vēstures programmas satura apguves papildināšanai dažādās tēmās.

Tukuma muzejs ir dibināts 1935. gadā kā pirmais mākslas muzejs ārpus Rīgas. Laika gaitā tas paplašinājies un tā sastāvā ietilpst Tukuma Mākslas muzejs, Durbes pils, Mākslas galerija “Durvis”, Tukuma Pils tornis, Tukuma Audēju darbnīca, Pastariņa muzejs un arī Džūkstes Pasaku muzejs.
Tukuma Mākslas muzejs atrodas Tukuma pilsētas vēsturiskajā centrā, kur saglabājies daudz senu un maz pārbūvētu ēku – koka guļbūvju. Muzejs ir pazīstams ar izcilu mākslas kolekciju, ko pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu pirmajā pusē sāka veidot gleznotājs Leonīds Āriņš (1907–1991). Muzeja kolekcijā ir Jaņa Rozentāla, Johana Valtera, Vilhelma Purvīša, Jēkaba Kazaka, Ģederta Eliasa, Valdemāra Tones, Konrāda Ubāna, Jāņa Tīdemaņa, tukumnieku Leonīda Āriņa, Anša Artuma, Kārļa Neiļa, kā arī citu mākslinieku darbi.