Muzejpedagoģiskā nodarbība “Ventspils muzeja mūzikas instrumentu CV”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Ilva Buntika

E-pasts:

ilva.buntika@ventspils.lv

Tel. nr.:

29590093

Nozares:

Kultūras mantojums

Nodarbība aicina izzināt Ventspils muzeja krājumā esošo mūzikas instrumentu vēsturisko izcelsmi, skanējumu un tapšanas biogrāfiju.

Skolēni iepazīsies ar Livonijas ordeņa pils ekspozīciju, kas aptver vairākus vēstures periodus, sākot ar paleolītu, viduslaikiem un beidzot ar 20. gadsimta sākuma pilsētas un ostas vēsturi, redzamajiem mūzikas instrumentiem, noskaidros, kas ir polifons (19. gadsimts), pozitīvs (18. gadsimts), ar ko atšķiras pianola (20. gadsimta sākums) no pianīna, kas kopīgs vargānam (14. gadsimts) ar leijerkasti (20. gadsimta sākums), kāda ir mūzikas instrumenta saikne ar pils un pilsētas vēsturi?

Tiks skaidrota mūzikas instrumentu uzbūve, skaņas rašanās veids un process. Muzejpedagogs sarunā ar skolēniem apspriedīs jautājumus, kas ir skaņa, kā tā rodas? Kā skaņa un mūzika saistīta ar matemātiku un fiziku?

Video ierakstā Ventspils muzeja direktora vietnieks, vadošais pētnieks dr. hist. Armands Vijups, iepazīstinās skolēnus plašāk ar vienu no šiem senajiem mūzikas instrumentiem – vargānu – un izstāstīs, kā šis instruments nonācis muzejā, kā arī nodemonstrēs vargāna spēli. Savukārt ērģeļbūvētājs, mūzikas instrumentu meistars-restaurators Jānis Kalniņš iepazīstinās ar restaurētajiem un no jauna darinātajiem mūzikas instrumentiem, kas atrodas Ventspils muzeja krājumā.