Programma “Latvijas skolas soma” sarunu festivālā LAMPA piedāvā diskusiju un izrādi bērniem

Publicēts: 05.06.2023.

Sestdienā, 10. jūnijā, programma “Latvijas skolas soma” sarunu festivālā LAMPA piedalīsies ar divām norisēm. Plkst. 13.00 miniLAMPA teltī Rēzeknes teātris “Joriks” aicinās uz izrādi “Alvas zaldātiņš”, kas veidota pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas “Nelokāmais alvas zaldātiņš”, savukārt plkst. 15.30 Reģionu skatuvē notiks diskusija “Kultūra, kur tu esi?”, kurā par kultūras daudzveidību Latvijā sarunāsies kultūras un izglītības nozares pārstāvji.

Izrāde “Alvas zaldātiņš”

Izrāde veidota pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas “Nelokāmais alvas zaldātiņš”. Dāņu rakstnieks ir zināms visā pasaulē ar savām skaistajām pasakām.

Gudrība, vienkāršums, atklātība un brīvais uzskats par pasauli piesaista dažāda vecuma lasītājus. Dzīvē mēs saskaramies ar daudziem šķēršļiem, kuri mūs aizved nezināmajā, bet galu galā mīlestība un draudzība ir tā, kas mūs izglābj.

Šī ir režisora Andra Zeļonkas mīļākā bērnības pasaka, kura iestudēta neierastā formā (tuvuma klātesamība, mazā forma), kura, apvienojot objektu teātra spēles elementus, aizved skatītāju izzinošā, aizraujošā ceļojumā par izvēlēm, šķēršļu pārvarēšanu, draudzību, mīlestību, cieņu, ļauno un labo.

Radošā komanda

Režisors: Andris Zeļonka
Māksliniece: Anna Madžule
Lomās: Jekaterina Garfunkele un Kārlis Tols
Izrādes ilgums: 40 min
Ieteicamais vecums: 3+

Izrāde “Alvas zaldātiņš” ir iekļauta programmā “Latvijas skolas soma” un ir piemērota 1.–4. klašu skolēniem. Izrāde pieejama arī izbraukumos uz skolām.

Plašāk: http://www.teatrisjoriks.lv/iestudejumi/alvas-zaldatins-1/

Pasākums platformā Facebook: https://fb.me/e/2EsZADIzD

Diskusija “Kultūra, kur tu esi?”

Sabiedrībā joprojām pastāv uzskats, ka “īstā kultūra” atrodas tikai Rīgā un pāris citās lielākajās pilsētās. Kultūras pieredzes ģeogrāfiju savā ziņā paplašināja tieši Covid-19 laiks, kad digitālā formātā skolēni varēja viesoties tuvākos un tālākos muzejos, koncertzālēs, teātros ārpus savas dzīvesvietas, pieredzot kultūru alternatīvi, bet ne mazāk kvalitatīvi.

Neskatoties uz gūto pieredzi, daudzu pedagogu izpratne, izvēloties kultūras norises klātienē, joprojām vērsta tikai Rīgas virzienā, savukārt, rīdzinieki ir pieraduši, ka viss ir blakus. Arī šā brīža ekonomiskā situācija un inflācija visās nozarēs liek pedagogiem izvēlēties lielākoties tuvējā apkārtnē esošās un finansiāli pieejamākās kultūras norises. Programma “Latvijas skolas soma” vēlas mainīt šo situāciju, lai visi bērni un jaunieši iepazītu Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes ikvienā Latvijas pilsētā un novadā.

Taču, cik aktīvi reģionālās kultūras vietas stāsta par saviem dārgumiem un aicina pie sevis apmeklētājus no citiem novadiem? Kā tiek izceltas dažādu kultūras institūciju īpašās vērtības un unikālais saturs? Kas jādara skolotājiem, kultūras nozares profesionāļiem un valstij kopumā, lai notiktu daudzveidīgas Latvijas kultūras iepazīšana?

Piedalīsies

Aiva Juhnevica, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.

Anda Laķe, Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā un Kultūras un mākslu institūta vadītāja, profesore, socioloģijas doktore (dr.sc.soc.) un vadošā pētniece.

Daiga Rudzīte, Limbažu vidusskolas direktora vietniece, audzināšanas darba metodiķe, programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore skolā.

Kaspars Vanags, mākslas kurators un teorētiķis, Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeja direktors.

Diāna Zirniņa, Latgales vēstniecības GORS vadītāja un SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle.

Vadīs

Toms Treibergs, TVNET Kultūra redaktors, dzejnieks un literatūras projektu koordinators.

Rīko

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Plašāk: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2112

Pasākums platformā Facebook: https://fb.me/e/WJy9c3Kp

Sarunu festivāla LAMPA pasākumos notiks fotografēšana un filmēšana un iegūtie attēli tiks izmantoti publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos festivāla LAMPA un programmas “Latvijas skolas soma” interneta vietnēs. Plašāk par datu aizsardzību sarunu festivālā LAMPA: https://festivalslampa.lv/lv/festivals/datu-aizsardziba