“Latvijas skolas soma” uzsāk sadarbību ar Latvijas teātra digitālo katalogu Izrades.lv

Publicēts: 25.08.2023.

Ar 2023. gada septembri programma “Latvijas skolas soma” uzsāk sadarbību ar Latvijas teātra digitālo katalogu Izrades.lv, piedāvājot īpaši bērniem un jauniešiem domātu teātra iestudējumu izlases. Tajās iespējams iepazīties ar iestudējumu aprakstiem, performantiem, radošo  komandu, kritiķu recenzijām un skatītāju atsauksmēm.

Programmas ietvaros izmantojami visi www.izrades.lv katalogā iekļautie, teātru repertuārā esoši iestudējumi, ja pedagogs uzskata tos par savu skolēnu vecumposmam un pieredzei atbilstošiem un mācību procesā aktuāliem. Tomēr, lai atvieglotu izvēles procesu, programmas komanda piedāvā profesionālā teātra iestudējumu izlases, kas līdzīgi kā prožektori izgaismo kādu skatuves vietu vai personāžu un palīdz ieraudzīt daļu no programmas “Latvijas skolas soma” plašā skatuves mākslas piedāvājuma.

Pirmajā izlasē piedāvājam ieskatīties to iestudējumu klāstā, kas pirmizrādi piedzīvojuši aizvadītā mācību gada izskaņā, tajā iekļautas arī izrādes, kuru pirmizrādes gaidāmas tuvākajā laikā.

Programmas “Latvijas skolas soma” rudens izlase

Šobrīd Izrades.lv norisinās arī gadskārtējās teātra balvu pasniegšanas ceremonijas “Spēlmaņu Nakts” skatītāju balsojums. Aicinām skolotājus, skolēnus un viņu ģimenes iejusties teātra kritiķu lomā, ielūkoties katalogā un pēc izrāžu noskatīšanās pievieno savu vērtējumu un atsauksmes, kas noderēs arī citiem izrāžu izvēlē www.izrades.lv.