Kultūras norišu TOP 10: vasara muzejos

Publicēts: 04.06.2024.

Mācību semestra laikā kultūras un mākslas norises bērni un jaunieši pieredz kopā ar klases biedriem un skolotājiem, izmantojot kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” plašo un daudzveidīgo kultūras norišu piedāvājumu. Aicinām arī vasarā izmantot katalogā ietverto saturu savai iedvesmai kopā ar ģimeni un draugiem!

Kinoteātri pārceļas uz pagalmiem, koncerti izskan ne tikai sev pazīstamajās telpās, bet arī svētkos un festivālos pilsētvidē, tāpat teātri un citas skatuves mākslas formas nereti iziet ārpus savām mājvietām. Savukārt muzeji, kā ierasts, turpina aicināt ikvienu tieši pie sevis. Līdz ar to šomēnes uzmanības centrā desmit ieteikumi no plašā muzeju klāsta. 

Gan karsti saulainajās, gan mīlīgi spirgtajās vasaras dienās muzeji visā Latvijā piedāvā izzināt un iepazīt savas izstāžu zāles, krājumu telpas un īpaši iekārtotās apkārtnes, kur gūt jaunu vai papildināt jau uzkrāto kultūras un mākslas pieredzi. No senatnīgām pilīm līdz laikmetīgām mākslas galerijām – katrs muzejs vēsta savu unikālo stāstu ne tikai par vizuālo mākslu vai kultūras mantojumu, bet arī dizainu, arhitektūru, kino un pat deju. 

Valmieras muzejs

Valmieras vēstures ekspozīcija “de Woldemer”. Foto: dizaina birojs H2E 

Piedāvājumā divas pastāvīgās ekspozīcijas, kā arī dažādas mainīgās izstādes, izceļot vietējo radošo personu veikumu. Īpaši iesakām 2023. gadā atvērto Valmieras vēstures ekspozīciju “de Woldemer”. 

Valmieras muzeja piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: valmierasmuzejs.lv

Ventspils muzejs

Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ekspozīcija. Foto: Ventspils muzejs 

Aicinām izzināt muzeja krājumu Livonijas ordeņa pilī, H. Dorbes memoriālo muzeju un Amatu māju. Īpaši iesakām Piejūras brīvdabas muzeju un tur šinī pavasarī atvērto jauno muzeja ēku un ekspozīciju. 

Ventspils muzeja piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: muzejs.ventspils.lv

Latvijas Okupācijas muzejs

Foto: Latvijas Okupācijas muzejs

Līdzās nesen labiekārtotajam Latviešu strēlnieku laukumam Rīgā Latvijas okupācija fiksēta un atklāta muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā. Savukārt, dodoties tālāk pa Brīvības ielu, vēstures skaudrumu atklāj ekspozīcija, tā sauktajā, Stūra mājā. 

Latvijas Okupācijas muzeja piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: okupacijasmuzejs.lv

Rotko muzejs

Foto: Rotko muzejs

Marka Rotko un Pētera Martinsona daiļrades stāsti ietverti muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā. Turpat līdzās visas vasaras garumā iesakām iepazīt dažādu mākslinieku darbus muzeja 2024. gada Vasaras izstāžu sezonas ietvaros. 

Rotko muzeja piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: rothkomuseum.com

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Foto: Viesturs Jūgs 

Piedāvājumā četras pastāvīgās ekspozīcijas par Latvijas mākslu trīs gadsimtu garumā un mainīgā izstāde “Svētā nopietnībā Rolands Kaņeps” ciklā “Paaudze”. Aicinām sekot līdzi aktualitātēm – vasaras laikā muzejā plānots atvērt vēl četras mainīgās izstādes. 

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: www.lnmm.lv

Jūrmalas muzejs

Jūrmalas muzeja pastāvīgā ekspozīcija. Foto: Jūrmalas muzejs 

Līdzās pastāvīgajām muzeja ekspozīcijām par Ķemeru vēsturi un Raiņa daiļradi, izstāžu zālēs iespējams iepazīties ar muzeja mākslas kolekciju. Iesakām arī muzeja filiāles – Aspazijas māja, Jūrmalas Brīvdabas muzejs un Bulduru Izstāžu nams. 

Jūrmalas muzeja piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: www.jurmala.lv/lv/jurmalas-muzejs

Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejs 

Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejs 

Vienīgā kino mākslai veltītā muzeja Latvijā piedāvājumā dažādas kino liecības par mūsu kinematogrāfijas vēsturi. Aicinām sekot līdzi muzeja aktualitātēm – regulāri tiek veidotas dažādas, tā sauktās, “mini izstādes” par dažādiem kino tematiem un personībām. 

Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: www.kinomuzejs.lv

Mākslas centrs “Zuzeum” 

Mākslas centrs “Zuzeum”

Piedāvājumā Zuzānu privātā mākslas kolekcija, ietverot arī divas mainīgās izstādes par tekstgrupas “Orbīta” darbiem un plašas tēmas izstādi, kuras apskatāmas līdz augusta beigām. 

Mākslas centra “Zuzeum” piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: www.zuzeum.com

Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” 

Interjera muzejs “Hoijeres kundzes visu nams”. Foto: Kārlis Volkovskis

Piedāvājumā autentiski restaurētajā muzeja ēkā izvietotās pastāvīgās ekspozīcijas. Līdzās aicinām sekot līdzi muzeja īpašajām aktualitātēm visas vasaras garumā. 

Interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: www.hoijeresnams.liepajasmuzejs.lv

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 

Tautas lietišķās mākslas izstāde “Dzintargaisma”. Foto: Reinis Oliņš

Pastāvīgās ekspozīcijas piedāvājums atklāj vēsturisko zemnieku dzīvi Latvijas laukos. Īpaši iesakām tautas lietišķās mākslas izstādi “Dzintargaisma”. 

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”

Plašāk par muzeju: brivdabasmuzejs.lv