Izzinoša nodarbība “Simboli un to nozīme 18.–20. gadsimta katoļu liturģiskajās tekstilijās”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9., 10.–12. klase

Saziņai:

Diāna Saksone

E-pasts:

mazicabiedriba@gmail.com

Tel. nr.:

26399590

Nozares:

Dizains, Kultūras mantojums

Rēzeknes novada Dricānu katoļu baznīcas draudzes mājā ir izveidota liturģisko tekstiliju izstāde. Izstāde ir unikāla iespēja apskatīt un iepazīt 18.–20. gadsimta katoļu liturģiskos apģērbus, kas saglabājušies Dricānu un Piļcines katoļu baznīcās, ņemot vērā, ka liturģiskās tekstilijas Latvijā līdz šim ir maz pētītas, vēl retāk nodotas publiskai apskatei.

Apskatot un izpētot izstādes artefaktu kolekciju, iepazīstoties ar tērpu aprakstiem, skolēni var izsekot liturģisko tērpu darināšanā izmantotajām rokdarbu tehnikām un audumu veidiem. Tā ir iespēja izpētīt liturģiskajos tērpos attēlotos simbolus, uzzināt to dziļāku un plašāku nozīmi gan reliģijā, gan citās jomās. Nodarbības otrajā daļā, piedaloties daudzveidīgos uzdevumos, skolēni aicināti radoši līdzdarboties, saistot jauniegūtās zināšanas ar savu personisko pieredzi.

Nodarbības mērķis ir radīt skolēnos interesi par liturģiskām tekstilijām kā izšūšanas meistarības paraugiem, simbolu dažādību un nozīmi, kas var veicināt kultūras izpratni un interesi par tās izpausmēm sabiedrībā, to vērtību dažādību un mainību laikā. Skolēniem būs iespēja iepazīties arī ar Dricānu vēsturei veltītu ekspozīciju.

*Nodarbības saturs un norise tiek pielāgota konkrētai skolēnu vecuma grupai, tā ir piemērota skolēniem no 3. klases.