Muzejpedagoģiskā nodarbība “Ainažu ugunsvīri – kultūrvēsturiskā mantojuma glābēji un saglabātāji”
Piedāvā:
Norises laiks:
Norises vieta:
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
Nodarbības mērķis ir aicināt skolēnus iepazīties ar Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vēsturi no tās pašiem pirmsākumiem 1926. gadā līdz pat mūsdienām, kas aptver gandrīz 100 gadu ugunsdzēsības pieredzi.
Nodarbība notiek Ainažu Ugunsdzēsības muzeja pamatekspozīcijā “Spožas pogas, ķiveres”. Nodarbības laikā skolēni aicināti iepazīties ar muzeja krājuma fotogrāfijām un dažādiem artefaktiem – ķiverēm, šļūtenēm, rokas sirēnu, rokas sūkņiem u. c brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbarīkiem, izzinot ugunsdzēsības vēstures materiālo mantojumu. Skolēni aicināti piedalīties lomu un simulācijas spēlē, sadaloties grupās – ugunsdzēsēji, brīvprātīgie palīgi un ikdienas iedzīvotāji, lai piedalītos Ainažu pilsētas arhitektonisko vērtību radīšanā un saglabāšanā. Tas ir, skolēni, izmantojot speciālus foto kubus, kopīgi veidos Ainažu pilsētas arhitektoniskās bagātības, piemēram, Veides pili, kas celta 1902. gadā un ir pilsētas arhitektūras piemineklis.
Pēc ēkas uzbūvēšanas skolēni to glābs no imitēta ugunsgrēka, tādējādi ne tikai iepazīstoties ar Ainažu kultūrvēstures nozīmīgākajām celtnēm, bet arī iepazīstoties ar arhitektūras pieminekļu un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas atbildībām.
*Nodarbība muzeja telpās, muzeja pagalmā, izbraukumos uz skolām un citur tiek organizēta tā, lai tajā varētu līdzdarboties līdz 20 skolēniem vienlaikus.
Nodarbība tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda 2024. gada mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” atbalstu.