Muzejpedagoģiskā nodarbība “Skaņu galds”
Norises laiks:
Norises vieta:
Klašu grupa:
Saziņai:
E-pasts:
Tel. nr.:
Nozares:
Nodarbībā skolēni aicināti iesaistīties muzikālu skaņu ainavu radīšānas procesā Edvarta Virzas poēmas “Straumēni” fragmentiem, izmantojot komponista Jēkaba Nīmaņa Valmieras Drāmas teātra izrādei “Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās” (2010) veidoto skaņu galdu.
Skolēni uzzinās par Latvijas Nacionālo rakstniecības un mūzikas muzeju, tā krājumu, telpu un vietu. Pēc tam iejutīsies gan oratora, gan skaņraža lomās, grupās veidojot literāri muzikālas improvizācijas, attīstot savu radošumu, improvizācijas un klausīšanās prasmi.
Skaņu galds ir īpaši pārveidots galds, kurš sevī ietver skaņas amplifikāciju un dažādus mūzikas instrumentus (kontrabass, kokle, kalimba, perkusijas). Katrs pieskāriens galda virsmai tiek uztverts ar sensoru palīdzību un rada unikālu skaņu, līdz ar to, kombinējot pieskārienus galda virsmai ar instrumentu spēli, iespējams veidot unikālas skaņu etīdes.
*Nodarbība piemērota arī skolēniem ar redzes traucējumiem.
Papildu informācija
Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja (LNRMM) izglītības programma ir veidota tā, lai ar konkrētas norises piemēra palīdzību atklātu un iedzīvinātu kopējo LNRMM definēto muzeja misiju – iedvesmot nacionālā rakstniecības un mūzikas mantojuma laikmetīgai izpratnei un veicināt priekšstatu par muzeju kā telpu jaunai pieredzei un nozīmīgām sarunām. Muzejpedagoģiskās nodarbības tiek veidotas, balstoties uz muzeja krājumu, ekspozīcijas un izstāžu tematiku, kā arī skolu auditorijas interesēm.