Muzejpedagoģiskā nodarbība “Vāveru tīšana”

Norises laiks:

Pēc pieprasījuma

Norises vieta:

Izbraukumā, Kultūras institūcijā

Klašu grupa:

1.–4., 5.–9. klase

Saziņai:

Evita Zeile

E-pasts:

jaunlaicenesmuzejs@aluksne.lv

Tel. nr.:

29356277

Nozares:

Kultūras mantojums

Nodarbības mērķis ir, izgatavojot senu, unikālu malēniešu rotaļlietu, akcentēt ģimenes vērtības un, atklājot rotaļlietas darbības noslēpumu, veidot skolēnos izpratni par paaudžu saikni nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.

Nodarbības laikā skolēni tiek iepazīstināti ar nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma veidiem un ar skolēniem notiek saruna par ģimenes un paaudžu lomu tā saglabāšanā. Nodarbībā skolēni iepazīst vienu no malēniešu bērnu rotaļāšanās veidiem zemnieku mājās 19., 20. gadsimtā. Nodarbības gaitā katrs skolēns, lokot, rullējot, tinot un sienot mezglus, izveido unikālu malēniešu rotaļlietu – vāverīti un iemācās to “dancināt”. Nodarbībā iekļauta saruna par senatnē un mūsdienās rotaļlietas izgatavošanas gaitā izmantotajiem materiāliem un to īpašībām, kā arī skolēni aplūko senatnē izmantotos materiālus no muzeja krājuma.

*Nodarbība paredzēta 1.–7. klašu skolēniem.
**Ja muzeju vēlas apmeklēt lielāks dalībnieku skaits, tad ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības vai divas paralēlas nodarbības par vienu tēmu ar kopējo dalībnieku skaitu 40.

Jaunlaicenes muižas muzejs “Malēnieša pasaule” atrodas Vidzemes ziemeļaustrumos, kur mīt nostāstos minētie malēnieši. Muzejs vāc, dokumentē, pēta un popularizē šīs puses savdabīgo materiālo un nemateriālo kultūrvēsturisko mantojumu, cenšoties saglabāt un no jauna iedzīvināt malēniešu valodu un tradīcijas. Muzejs stāsta arī par Jaunlaicenes muižu un tās īpašniekiem Volfu dzimtu, Vidzemes lauku muižu apsaimniekošanu un sadzīvi.