Forum Cinemas aicina skolēnus uz daudzsēriju spēlfilmas “Padomju džinsi” kino maratonu

Publicēts: 11.03.2024.

4. aprīlī kinoteātris “Forum Cinemas” aicina klases uz kino dienu, lai noskatītos visas astoņas dramēdijas “Padomju džinsi” sērijas uz lielā ekrāna visas dienas garumā ar diviem starpbrīžiem.

Ko īsti nozīmē filmai izraudzītais žanra apzīmējums “dramēdija”, skaidro režisors Staņislavs Tokalovs:

“Tas nozīmē divus aspektus. Viens ir režīma mašinērija – ar sodīšanu psihiatriskajā slimnīcā, ar VDK metodēm, otrs ir cilvēki, kuri dzīvo tajā sistēmā un mēģina ļoti bargos apstākļos izdzīvot, talkā ņemot arī jokus un humoru.”

Filma “Padomju džinsi” ir ieguvusi Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps, kā labākā daudzsēriju filma.

Seriāla darbība notiek 1979. gadā. Tas vēl ir Brežņeva laiks, kad Latvijā valda dziļa stagnācija un nav pat vēl nojausmas par brīvības vēsmām. Tomēr ir cilvēki, kas uzdrīkstas nepakļauties. Tāds ir seriāla galvenais varonis Renārs Rubenis.

Renārs ir rokmūzikas un Rietumu kultūras fans, kurš kā pretpadomju elements nonāk čekas redzeslokā un tiek ievietots psihiatriskajā slimnīcā. Tur viņš uzsāk pagrīdes biznesu, ražojot Latvijā tik iekāroto Rietumu džinsu pakaļdarinājumus. Džinsi kļūst aizvien populārāki, savukārt Renārs iemanto anonīmās pagrīdes leģendas slavu. Bet, protams, arī čekas aģenti nesnauž.

Lai apmeklētu kino dienu kinoteātrī “Forum Cinemas” ar kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu, klases pieteikums jāaizpilda šeit: https://www.forumcinemas.lv/biletes/latvijas-skolas-soma.

Plašāka informācija pieejama rakstot uz klase@forumcinemas.lv vai zvanot pa tel. nr. 67357608. Filma “Padomju džinsi” piemērota skolēniem vecumā 12+.

Kino maratons norisināsies no plkst. 10.00 līdz 17.30. Biļetes cena 7.00 eur.