ASSITEJ nacionālais centrs Latvijā aicina uz diskusiju par bērnu un jauniešu teātra lomu Latvijā

Publicēts: 19.03.2024.

Izrāde “Čuči, Spilventiņ!” Latvijas Leļļu teātrī. Foto: Matīss Markovskis

Atzīmējot Starptautisko bērnu un jauniešu teātra dienu, 20. martā ASSITEJ nacionālais centrs Latvijā aicina teātra jomas profesionāļus, vecākus, pedagogus, ikvienu interesentu piedalīties domnīcā “Kāda ir bērnu un jauniešu teātra loma skatuves mākslas kopainā Latvijā?” par bērnu un jauniešu teātri Latvijā, tā nozīmi atvērtas un kritiski domājošas sabiedrības veidošanā un atspoguļošanos teātra kritikā.

Diskusijā piedalīsies:

  • Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Nozaru politikas nodaļas referente Andra Rutkēviča,
  • ASSITEJ nacionālā centra valdes loceklis, režisors, aktieris, kā arī Valmieras vasaras teātra festivāla programmas bērniem un pusaudžiem direktors Jānis Znotiņš,
  • Latvijas vecāku asociācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa,
  • teātra kritiķe un Latvijas Jaunā teātra institūta mākslinieciskā vadītāja Santa Remere,
  • Rīgas Centra humanitārās vidusskolas programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Baiba Zeiļaka.

Diskusiju vadīs teātra kritiķe un pētniece Kitija Balcare.

Klātienes diskusija notiks trešdien, 20. martā, no plkst.16.00 līdz 17.00 Latvijas Leļļu teātra telpās, bet tiešsaistē tai sekot līdzi varēs sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un Facebook Assitej Latvia kontā.

“ASSITEJ Latvijas nacionālā centrs” (ASSITEJ Latvija) ir starptautiskās bērnu un jauniešu profesionālo teātru asociācijas (ASSITEJ – International Association Theatres Children and Youth, www.assitej-international.org) nacionālais centrs Latvijā. “ASSITEJ Latvijas nacionālā centrs” (ASSITEJ Latvia) nacionālā līmenī ir jumta organizācija, kas apvieno un pārstāv fiziskas un juridiskas personas, kuru mērķis ir skatuves mākslas kultūras notikumu veidošana vai organizēšana bērnu un jauniešu auditorijai.

Pasākums tapis sadarbībā ar Latvija Leļļu teātri un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv, tā norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja

Alma Kušķe
ASSITEJ Latvija pārstāve
Tālr.: 26418778